Blog | Rekordowe obłożenie hoteli w Trójmieście sprzyja inwestycjom w apartamenty condo
50
single,single-post,postid-50,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive

Rekordowe obłożenie hoteli w Trójmieście sprzyja inwestycjom w apartamenty condo

  |   condohotel, inwestycja

Branża turystyczna nie ma powodów do narzekań. Wyjątkowo wysokie temperatury tego lata przełożyły się na rekordowe obłożenie hoteli w Trójmieście. Według analiz STR Global wyniosło ono 86,6% w czerwcu i aż 95% w lipcu tego roku. Dobre wyniki aglomeracji gdańskiej zachęcają do inwestycji w powstające tu nieruchomości wakacyjne przeznaczone na wynajem krótkoterminowy.

Najbezpieczniejszą formą tego typu inwestycji jest zakup apartamentu w systemie condo. Szczególnie, że w przypadku stolicy województwa pomorskiego sezon turystyczny nie ogranicza się do dwóch miesięcy w roku. Każdego roku obserwuje się ok. 10 proc. wzrost liczby odwiedzających Gdańsk. Systematycznie rośnie liczba cudzoziemców, w szczególności Norwegów i Szwedów, dla których „Perła Bałtyku” jest coraz bardziej popularną destynacją.

Do inwestycji w apartament condo przekonują również ogromne braki w polskiej bazie noclegowej.
Jak podaje m.in. Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, wynika, że nasz kraj zajmuje ostatnie miejsce w Unii Europejskiej pod względem wskaźnika liczby łóżek w hotelach na 10 tysięcy mieszkańców. Liczba łóżek w Polsce wynosi około 40-50 łóżek, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej wynosi kilkakrotnie więcej. To stwarza ogromny potencjał inwestycyjny, szczególnie, że posiadanie własnego apartamentu w condohotelu to gwarancja pewnego i stałego zysku.

Świadczy o tym, rosnący wskaźnik ADR, czyli średnia stawka netto za pokój bez śniadania. W przypadku Trójmiasta wskaźnik ten w lipcu wyniósł 94,8 EUR w stosunku do 88,6 EUR w roku ubiegłym. Według danych STR Global w czerwcu był on nieco niższy – wyniósł 82,5 EUR, był to jednak najwyższy wynik w całym kraju.

Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej nieruchomości – położonej w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji i z ciekawą ofertą biznesową.Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić użytkownikom strony najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij